מסלולי טיול מומלצים בקפריסין

ביקור בקפריסין הוא הזדמנות מצוינת להיחשף לפיסות של תרבות ססגונית, היסטוריה, כפרי דייגים ובתי מלאכה שמשמרים מסורת של מאות שנים, ומוקפים בנופים הרריים עוצרי נשימה ובחופי ים זהובים וקסומים. ריכזנו עבורכם מסלולי טיול מומלצים וייחודיים ברחבי האי.

הטיולים יוצאים מהמלון, בליווי מדריך דובר עברית או אנגלית לבחירתכם. בהזמנה ובתשלום מראש. פרטים: 072-3939326


 

סיור היסטורי וססגוני בניקוסיה העתיקה

בטיול זה נבקר באחת הערים המסקרנות במזרח התיכון. העיר שבליבה המעבר בין קפריסין היוונית לקפריסין התורכית, אוצרת בתוכה אתרים היסטוריים ותרבותיים, שווקים ובזארים ססגוניים.

הטיול מתחיל בחלק היווני של העיר, נבקר בשער פמגוסטה שהוביל לניקוסיה העתיקה, נעבור באתרי הממשל הקפריסאי היווני, נבקר במוזיאון המאבק וארמון מקריוס, נסייר בחומות הוונציאניות המקיפות את העיר מעל 500 שנה ונשוטט בסמטאות הרובע היווני. בנסיים את הסיור בשופינג  בחלקי העיר. 

המסלול המלא: יציאה מלרנקה, עצירה מול שער פמגוסטה, מוביל המים אקוודוקט הישן של ניקוסיה, ארמון ארכיבישוף מקריוס, תצפית על החומות הוונציאניות, סיור בסמטאות הרובע היווני העתיק, סיור במדרחוב לדרה. אתרים נוספים לבחירת הקבוצה: בית הועד הטורקי, מוזיאון המאבק הטורקי, תצפית משער קירנייה, בית המשפט הוויקטוריאני הבריטי, סיור בקזינו או ביקור בקניון ניקוסיה. חזרה ללרנקה.

משך הטיול 6 עד 8 שעות.

מסלול הטיול להדפסה

טיול קסום לקפריסין האותנטית - מלרנקה ללפקרה 

בטיול זה נעבור בדרך הכפרית הישנה מלרנקה לניקוסיה, בין כפרים חקלאים שהשתמרו שנים רבות וממשיכים את המסורת האמתית של תושבי קפריסין. בטיול נפגוש את המקומיים ונתוודע לסיפורים, לתרבות ולהכנסת האורחים הלבבית שלהם.

המסלול מטפס למינזר סטברובוני, מנזר עתיק בן 2000 שנה שניצב בגובה 680 מטר ומהווה נקודת תצפית יפיפייה על האזור, משם נמשיך בדרך שרות פנימית בין הכפרים ההרריים של קידמת הרי הטרודוס, נערוך סיור בכפר הרוקמות וצורפי הכסף, נפגוש את בעלי המלאכה המקומיים, נאזין לסיפורים שלהם ונסייר בין הסמטאות הצרות של הכפר. משם נמשיך לכפר קטו דרייס, בכפר העתיק נתארח אצל משפחה חקלאית שורשית ועל כוס קפה נאזין לסיפור המקום ונבקר במוזיאון הביתי של המשפחה. במהלך הטיול נבקר ביקב מקומי ליצור יין בוטיק, במחלבה ליצור גבינת חלומי, ובבית בד אותנטי המייצר שמן זית כבר עשורים רבים, ועוד...

המסלול המלא: יציאה מלרנקה, תצפית על מוביל המים הרומאי, אגמי המלח. מסגד איה סולטן טקה, ביקור בכפרים החקלאיים, סיור בכפר איה אנה, ביקור בכפר פירגה, טיפוס עם הרכב במעלה מצוק מינזר סטברובוני, הכפר קורנוס, כפר האורגות והצורפים לפקרה, הכפר קטו דרייס וביקור במוזיאון הדבש, ביקור ביקב, בבית בד ליצור שמן זית או אצל יצרנית חלומי. חזרה ללרנקה.

משך הטיול 8 שעות

מסלול הטיול להדפסה


 

טיול אתגרי לפסגות הטרודוס - בגובה 2000 מטר 

בטיול זה נעפיל לפסגות הרי הטרודוס, דרך יערות עבותים, נעבור במסלול הליכה החוצה נחלים ומפלים וניפגש עם הכפריים ובעלי מלאכה מקומיים.

הטיול יוצא מלרנקה לכפרים בפסגת הרי הטרודוס, שם נבקר בבית מלאכה ליצירת כלי חרס,  ביקב בכפר מונאגרי ובבית מרקחת לריבות ומעדנים "קטרינה". משם נמשיך לביקור בכפר אלנייה ונסייר בשוק הקטן של הכפר טרימיקליני. נצא להליכה רגלית לנחל ומפלי קלדוניה, נעבור בבריכות הפורלים, נבקר בבזאר הקטן ונעצור לתצפית מרהיבה בפסגת הטרודוס. את הטיול נסיים בביקור מרתק בכפר העתיק אומודוס,

המסלול המלא: ביקור בבית מלאכה ליצירת כלי חרס, ביקב בכפר מונאגרי ובבית מרקחת לריבות ומעדנים, הכפר אלנייה, השוק הקטן של הכפר טרימיקליני, נחל ומפלי קלדוניה, בריכות הפורלים, הבאזר הקטן ותצפית בפסגת הטרודוס, הכפר פאנו פלטרס, דרך היין, הכפר העתיק אומודוס.

משך הטיול 9 עד 10 שעות

מסלול הטיול להדפסה

טיול משכר חושים לאורך החופים - מלרנקה לקפו גרקו

בטיול זה נסייר לאורך החופים הקסומים של האי בין מעגנות דייג וכפרי דייגים, מפרצי ים, פיסות היסטוריה הנוגעות גם לנו – היהודים, ואתרי טבע מרהיבים.

הטיול מתחיל בבסיסים הבריטיים ובמחנות המעפילים שבהם התרחשו רבים  מסיפורי ההעפלה בשנות הקמתה של מדינת ישראל, נעבור דרך מעגנות דייג וכפר דייגים, ניפגש עם המקומיים ונאזין לסיפורי הדייגים, נחצה את איה נאפה לכיוון מספר אתרי נוף וטבע מרהיבים בקייפ גרקו ונסיים את הטיול במרינה ובמנזר של איה נאפה.

בתקופת הקיץ קיימת אפשרות לרחצה באחד מחופי הזהב של איה נאפה.

המסלול המלא: יציאה מלרנקה, הבסיסים הבריטיים, מחנות המעפילים, פוטמוס ריבר, איה טקלה, ניסיי ביץ', המרינה של איה נאפה, המנזר הוונציאני, סלע החתונות, קפו גרקו. גן הפסלים, אופציונלי: ביקור בג'מבו לרנקה.

  

משך הטיול 6 עד 8 שעות

מסלול הטיול להדפסה


 

טיול חוויתי לעיר הנמל לימסול

בטיול זה נבקר בעיר הנמל המרכזית של קפריסין, נעבור דרך מעגני דייג ושייט של יכטות, נבקר בכפרים ציוריים, ונסייר בעיר העתיקה ובנמל העתיק של לימסול. את הטיול נסיים בשופינג בקניון הכולל ג'ימבורי לילדים.

הטיול יוצא מלרנקה ועובר  לאורך החוף הדרומי של קפריסין, בדרך ללימסול נעצור במרינה של זיגי, ובאתרים מרתקים נוספים. הדרך ללימסול עוברת בכפרים ציוריים, ובכניסה לעיר נוכל לעצור לשופינג קצר בג'מבו לימסול. משם נמשיך לסיור רגלי בעיר העתיקה של לימסול, המלאה בנקודות עניין ואזורי תיירות מבוקשים. הטיול ממשיך למרינה החדשה שכוללת מעגני יכטות ולנמל העתיק שהיה במשך מאות שנים מרכז הסחר חשוב של האי קפריסין. לסיום נבקר בקניון My Mall הכולל מגוון חנויות וג'ימבורי חוויתי לילדים.

המסלול המלא: יציאה מלרנקה, נסיעה בכביש החוף ללימסול, עצירה במרינה של זיגי, עצירה בתחנת הכח והפארק של מארי, נסיעה דרך הכפרים פוטקמו פירגס-אופציה, ג'מבו לימסול – אופציה, העיר העתיקה של לימסול, המרינה החדשה, הנמל הישן, סיום בקניון מי-מול ג'ימבורי לילדים ושופינג, חזרה ללרנקה.

משך הטיול 8 עד 9 שעות

מסלול הטיול להדפסה

טיול היסטורי מרתק לפמגוסטה העתיקה

בטיול זה נבקר בפמגוסטה, הפנינה התיירותית שהפכה לעיר רפאים. נבקר באתרים עתיקים, נצפה בעיר הנטושה, ונסייר באתר ארכאולוגי ונמל דייגים עתיק.

הטיול יוצא מלרנקה ועובר דרך מחנות המעפילים באיוס ניקולאוס, לשם הגיעו יהודים רבים שנתפסו בספינות בדרכם לחופי ישראל, נגיע אל העיר העתיקה של פמגוסטה שהייתה פעם אתר תיירותי מרהיב בשל החופים הזהובים ומי הים הצלולים. נבקר בעיר הרפאים וורושה שננטשה לפני יותר מ40 שנה ומאז עומדת סגורה ובצורה, משם נמשיך לאתר הארכאולוגי סלמיס ונבקר בכפרי דייגים ובנמל דייגים עתיק שפעיל עד היום.

המסלול המלא: יציאה מלרנקה, מחנות המעפילים באיוס ניקולאוס, העיר העתיקה של פמגוסטה, עיר הרפאים וורושה, אתר הארכאולוגי סלמיס, כפר הדייגים בוגאזי, הכפר לפקוניקו, הכפר פילה, חזרה ללרנקה.

 משך הטיול 8 עד 9 שעות